2020’de Yaptıkları Beyin Yakan Açıklamalar Sebebiyle Tepkilerden Kaçamayan Ünlülerden İnciler | Haber DünyaHaber Dünya

21 Mayıs 2022 - 18:30

2020’de Yaptıkları Beyin Yakan Açıklamalar Sebebiyle Tepkilerden Kaçamayan Ünlülerden İnciler

Bu sene Koronavirüs dışında ünlülerin yaptığı bu beyin yakıcı açıklamalar da bizi zorlamış anlaşılan! 1. Ünlü siyaset bilimcisi Tuğçe Kazaz’ın …

Son Güncelleme :

15 Aralık 2020 - 22:28

329 views

Bu sene Koronavirüs dışında ünlülerin yaptığı bu beyin yakıcı açıklamalar da bizi zorlamış anlaşılan!

1. Ünlü siyaset bilimcisi Tuğçe Kazaz’ın “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” açıklaması

O açıklanın bir kısmı da şöyle: “Adam esti gürledi, ondan sonra adam şöyle, adam böyle, adam seçilmiş, neredeyse ilahlaştırma sürecine gidecek bir hale dönüştürüldü. Bunun da tam aksi getirildi ve yayıldı. Yani ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi, din mi vardı dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Olan bu. Ondan sonra Kemalistler doğru. Bugün dokunabilir misin Atatürk’e? Dokunamazsın adamın kutsalı.”

2. Teve2’de yayınlayan ‘Gece Kafası’ adlı programa katılan Mazhar Alanson’un, stüdyoya gelen sanatçı genci yayından gönderdiği sözleri:

Alanson “Programda ne işi var bardaklarla bir adamın?” sorusunu soruyor… Sonrasında ise genç sanatçının bardaklarını toplayarak, “Hocam bardak tamamdır, hadi.” diyerek genci yanlarından gönderiyor…

3. Demet Akalın’ın eski kankası Fatih Ürek’in ardından “Gay severim ama ibne asla!” şeklindeki çok acayip açıklaması

4. Eski Türkiye güzeli Emel Yıldırım’ın tayt giyen kalın bacaklı kadınları kafaya taktığı açıklama.

Eski Türkiye güzellerinden olan ve Erdal Acar’la olaylı evliliği nedeniyle 1990’lı yıllarda bir magazin figürü haline gelen Emel Yıldırım, görüntüsü nedeniyle uğradığı siber zorbalıktan bıkan insanlarla yaşadığımız ülkemizde şu açıklamaları yaptı: “Zayıflar; iri ve büyük desenli, kilolular ise küçük desenli kıyafetler tercih etmeli. Bazen yolda görüyorum; maaşallah hiç spor yapmamış genç kızlarımız kalın kalın bacakları olduğu halde tayt giyiyor, hiç yakışmıyor.”

5. Kaya Çilingiroğlu’nın koranvirüs salgınının başlangıcındaki aşırı rahat açıklaması

“Gelirse gelir, mukadderat. Bir alın yazım var. Panik yapmaya gerek yok. Sosyal medyada ‘Evde kal’ falan yazılıyor, kalsan ne olacak? Bu virüsün ne olduğunu ya da ne zaman biteceğini biliyor musun? Yok.”

6. Piyano virtüözü İzzet Yıldızhan’ın Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya ilişkisi üzerinden yaptığı “yaş farkı” açıklaması

“Ünlü çiftlerin yaş farkları çok abartılıyor. Bunları aşın artık. Mesela ben 20 yaşındaki bir kızı sevebilirim. Bu çok normal. Yaş sınırı koymuyorum… Bütünüyle güvenini almışsa, maddi, manevi. O da bir kaderdir. Ama ben kızımı 20 yaş büyük birine vermem.”

7. Cüneyt Özdemir’in Şeyma Subaşı’yı canlı yayında davet edip sürekli laf sokması, program bittikten sonra bile Şeyma’nın arkasından konuşması.

Yayın sırasında bir diyalog:

“Cüneyt Bey siz İbiza’ya gelmek ister misiniz? Ağırlayalım sizi.”
Cüneyt Özdemir: “Ben İbiza’ya gitmeye başladığımda sen lise 2’de falandın sanırım.”

8. Duygu Özaslan’ın “İyi ki okulu bırakmışım” ile başlayan eğitim karşıtı açıklamaları

“Sevmediğiniz bölümlere, istemediğiniz okullara aileniz istiyor, bütün arkadaşlarınız bir yerlere giriyor, üniversite okumam şart diye girmeyin. Ne istediğinizi bulun önce. Ne için çalışmak istediğinize karar verin. Bir tane hayatınız ve her zaman başka yollar var.”

9. Murat Övüç’ün kadın şiddetiyle ilgili dünyanın gerçeklerinden bihaber olduğunu gösteren, cehalet dolu açıklaması

“Ben biraz sivri dilliyim ya kusura bakmayın. Kadınlar da bazen freni bilmiyorlar. Bi dur yani dur! Adamı niye çıldırtıyorsun? N’olcak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Tutun abi dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bi adım arkasında olmak zorunda. Ama şimdiki kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. E erkekler de…”

10. Jülide Ateş’in 40 programına konuk olan Hıncal Uluç “Defne Joy Foster için yazdıklarınıza pişman mısınız?” sorusuna verdiği cevap

Sadece son cümlesine, yazmasam daha iyi olurdu; su testisi su yolunda kırıldı demeseydim… Geri kalan her satırının altına her gün imzamı atarım. Bir yanda bekar bir erkek var, bir yanda 6 aylık bebeğini evde bırakıp, bir erkekle bara giden bir anne var, o barda tanıştığı bir erkeğin evine gidiyor. O cümleyi yazmamam lazımdı.

11. Gökhan Özoğuz’un Adalar’daki faytonlarla ilgili yaptığı açıklama

Faytonlar, Adalar kültürünün bir parçasıydı. Ben kaldırılmalarından dolayı çok üzüldüm.

12. Demet Akalın’ın kocaların gücü adına yaptığı ataerkil açıklaması

“Bir gün arkadaşımla arabada giderken lastik patladı, takır takır jantın üstünde gidiyoruz. Durduk ve ben hemen kocamı aradım. Mesela o arayamadı. İnsan bir erkeğin gücünü istiyor.”

13. Yıldız Tilbe’nin Twitter hesabından Seyit Rıza ve Şeyh Sait’in fotoğraflarını “Allahın rahmeti üzerinize olsun” şeklinde yaptığı paylaşım

Tilbe gelen tepkilere “Bana vatan haini diyen kendi vatan hainidir” şeklinde cevap vermişti.

14. Bülent Ersoy’un 40 bin TL’lik gerçek hayvan kürkü aldıktan sonra yaptığı “Tamam da yani ne alaka?” açıklaması

Hayvanseverler size çok kızacak sözüne “Evet biliyorum alıştım. Ama kürklerim ben ölünce iyi yerlere bağışlanacak. Epey para eder.” şeklinde cevap vermişti Ersoy.

15. Yonca Evcimik’in neresinden tutsanız elinizde kalacak aşırı tuhaf şarkısından sonra yaptığı bir o kadar tuhaf açıklaması

“İyi ki yapmışım. Tam da hayal ettiğim gibi oldu. Bir gram pişman değilim. İnsanlar anlayacak konuşa konuşa, dinleye dinleye. Beni anlayacaklar. Yeter ki konuşulsun. O üçüncü kadınlar konuşulsun. Kadının düşmanı olan kadın konuşulsun ki bunlar olmasın.”

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro